Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. 5. 2008

 

TENISOVÉ KURTY A ZÁZEMÍ

PROHLÁŠENÍ VÝBORU TENISOVÉHO ODDÍLU:

Odolena Voda, 11.04.2013

Omlouváme se všem příznivcům vodolského tenisu, ale z důvodu dlouhodobě nerealistických požadavků vedení města na způsob provozování tenisového areálu bez jasného vymezení odpovědnosti města a současně jeho neochotu uzavřít dohodu o majetkoprávním vypořádání týkající se tenisového areálu, což jsou natolik elementární překážky, že bez jejich vyřešení nevidíme smysl v našem zajišťování dalšího  fungování areálu, byla veškerá činnost tenisového oddílu v tenisovém areálu TJ Aero Odolena Voda ukončena, tzn. včetně zajištění provozu, organizování turnajů a údržby kurtů od sezóny r.2013. 

Na základě tohoto rozhodnutí budeme neprodleně adresovat písemnou výzvu starostce města Odolena Voda k zajištění převzetí tenisového areálu zástupcem města tak, aby mohlo nově město podle svých vizí zařídit jeho opětovné fungování.

O dalším vývoji situace informujeme v rubrice AKTUÁLNĚ.

 

Všem členům i nečlenům oddílu, jsou k dispozici celkem 3 antukové kurty, které lze využívat po celeou sezónu, tj zpravidla v období trvajícím od 1.května do poloviny měsíce října.

 

 

Mimo to máme k dispozici cvičnou stěnu, "pinkačku", pro 2 hráče a pro nejmenší adepty tenisu pak antukový minikurt.

 

 

Veškerá hrací zařízení mohou využívat po celou sezónu všichni zájemci po předchozím splnění příslušných podmínek uvedených v části Členství a hrací podmínky

 

 

Zázemí oddílu pak tvoří společná šatna přístupná všem hráčům, a dále pak oddílová klubovna s přilehlým venkovní posezením která je otevřena příležitostně v době konání sportovních nebo společenských akcích oddílu.

Ve vstupním prostoru na kurty je pak zpevněná příjezdová plocha, kterou lze využít po pohodlné zaparkování až 5-ti vozidel ( pokud řidiči zaparkují ohleduplně a jejich vozy nejsou limuzíny :)

 

 

TENIS PRO VŠECHNY

Tenisový oddíl vítá a zve všechny zájemce ke hře na své kurty, a to bez ohledu zda se jedná o jednorázový, dočasný nebo trvalý zájem o tento sport spojený se vstupem do oddílu. Hra na kurtech není limitována herní úrovní hráčů, věkem, atd. Jediným požadavkem je splnění výše uvedených podmínek, vhodný tenisový oděv včetně obuvi, příprava kurtu před hrou, tj. nakropení kurtu (po dešti obvykle nakropení není potřebné), natažení sítě a nalajnování, a úklid kurtu po skončení hry, tj.složení a vrácení sítě, urovnání nerovností hrablem a zametení kurtu síťovačkou a pokud na kurtech nejsou další hráči úklid veškerého vybavení (síťovačky, hrabla, hadice).

Při pohybu na kurtech je nutné také zachovávat pravidlo bezpečného přecházení kurtů vždy podél sítě a po skončení výměny hráčů, kteří na kurtě hrají tak, aby tito hráči viděli přecházející. V žádném případě nezískají obdiv ti hráči, kteří budou přecházet kurty podél plotů "za zády" hrajících tenistů.

V případě, že tenisový míč zaletí na sousední kurt je třeba vždy vyčkat, až tenisté na tomto kurtě dohrají svou výměnu, avšak v případě kdy se se zatoulaný míč zastaví v bezprostřední blízkosti za zády některého z hráčů aniž to postřehl(i) je lépe raději ihned hlasitě upozornit, že je míč za nimi protože šlápnutí na takový "zatoulaný" míč, o kterém hráč neví může mít za následek bolestivé zranění kotníku :(

K tenisu patří mj. i určitá etiketa "decentího" chování, a je dalším nepsaným pravidlem, že pokud chce někdo pozdravit či oslovit kohokoliv z hrajících tenistů, je vždy žádoucí vyčkat v klidu až skončí probíhající výměna.

Náš tenisový oddíl nemá správce kurtů, který by byl nápomocen nově příchozím a neznalým zvyklostí, a proto je třeba počítat s tím, že provoz na kurtech je řízen pravidlem jakési svépomoci kdy přítomní hráči či členové oddílu informují na požádání nově příchozí o možnostech pronájmu kurtu a případně i o dalších záležitostech.

Při příchodu na kurty bývá zvykem pozdravit všechny přítomné hráče stejným způsobem jako když se vchází do místnosti kde se nachází společnost. I když nově příchozí nikoho z přítomných na kurtech nezná či mu hrající hráči, soustředící se na probíhající výměnu, ihned na pozdrav neodpoví, příchozí takovým pozdravem získá sympatie ostatních přítomných, což se nedá rozhodně zaručit v opačném případě, kdy se příchozí bez pozdravu rovnou "vrhne" na přípravu nejbližšího volného kurtu.

Proto by se všichni noví zájemci o tenis na kurtech našeho oddílu meli řídit těmito několika jednoduchými pravidly, aby tím umocnili své požitky ze hry a z pobytu na kurtech, a my - členové oddílu, jim v tom rozhodně budeme "držet palce" :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek


 

 

Obrazek


 

 

Obrazek


 

 

Nečlenové si mohou domluvit pronájem kurtu s hospodářem p.J.Kaprálem - tel: 606 083 613, jkapral@iol.cz